استفاده از اپ های درخواست تاکسی اینترنتی به خوبی میان مردم جا افتاده است و روزانه رانندگان این اپلیکیشن ها مسافران را در شهرهای مختلف جابه‌جا می‌کنند. اگر شما در فکر پیوستن به مادتاکسی  هستید این مطلب راهنمای خوبی برای استفاده از اپلیکیشن تاکسی اینترنتی ماد تاکسی (رانندگان) است. آغاز به کارهای اینترنتی در کشور ما یکی از اتفاقات خوب چند سال اخیر است. دیگر کمتر شهروندی وجود دارد که سوار این خودروها نشده و با آن سفر نکرده باشد. حال بعد از چندین سال سابقه، تاکسی آنلاین ماد تاکسی برای اولین بار در غرب کشور دایر شده است و در خدمت شما همراهان عزیز می‌باشد.

 

آشنایی با تاکسی آنلاین ماد تاکسی

ماد تاکسی به‌طور رسمی از سال 1401 فعالیت خود را شروع کرد. تاکسی اینترنتی ماد تاکسی با کسب مجوزهای لازم و همچنین تضمین حفظ امنیت مسافر، در همین مدت زمان کم، با استقبال بی‌نظیری روبرو شده است و آماده گسترش خدمت رسانی خود به مسافران عزیز می‌باشد. ماد تاکسی به‌منظور افزایش راحتی و آسایش مسافر، از اپلیکیشن موبایل کمک گرفته است. در ادامه به بررسی چگونگی فعالیت اپلیکیشن ماد تاکسی می‌پردازیم.

تاکسی اینترنتی ماد تاکسی شرایطی بسیار مناسب برای مسافر و راننده را رقم زده است. ماد تاکسی علاوه بر اینکه سفر راحت، ایمن و ارزانی برای مسافرین به ارمغان می‌آورد، اشتغال‌زا نیز می‌باشد. هم اکنون تعداد کثیری از رانندگان محترم به صورت تمام وقت یا پاره وقت مشغول جابه‌جا کردن مسافران در این محدوده ها هستند و از این راه امرار معاش می‌کنند. وقتی با رانندگان های هم کلام شویم متوجه می‎شویم از درآمدش رضایت دارند به همین دلیل است که روزبه‌روز بر تعداد آنها افزوده می‌‏شود.

 

ماد تاکسی مزایا و امتیازات بسیار زیادی را برای راننده‌های خود در نظر گرفته است. پاداش‌های دوره‌ای و قرعه کشی در میان راننده‌های ماد تاکسی و همچنین اضافه شدن به صندوق رفاه راننده‌گان ماد تاکسی از جمله مهم‌ترین امتیازات ماد تاکسی است. ماد تاکسی برای اولین بار در سطح کشور، جهت ترغیب و تشویق راننده‌گان، از تخصیص 4 حلقه تایر برای 10 راننده فعال در هر شهر بهره گرفته است.

اگر شما هم در فکر پیوستن به شرکت مادتاکسی هستید، یا تازه به مادتاکسی پیوسته‌اید ولی در کار کردن با مادتاکسی (رانندگان) مشکل دارید، این مطلب را تا پایان مطالعه بفرمایید.

 

چگونه راننده مادتاکسی  شویم؟

برای پیوستن به ناوگان مادتاکسی  ابتدا باید به سایت maadtaxi.com رفته و ثبت نام کنید. سپس منتظر بمانید تا کارشناسان تاکسی اینترنتی مادتاکسی  با شما تماس بگیرند. بعد از ثبت اولیه، با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به دفتر ماد تاکسی در شهر خود رفته، تا ثبت نام شما تکمیل و حساب کابری شما فعال شود.

چگونه از اپلیکیشن مادتاکسی (مخصوص رانندگان) استفاده کنیم؟

از لحظه‌ای که رمز ورود به شما داده می‌‎شود اجازه کار در تاکسی اینترنتی مادتاکسی را خواهید داشت، اما پیش از آن نیاز به نصب به مادتاکسی (مخصوص رانندگان) دارید. اپلیکیشن رانندگاه ماد تاکسی را می‌توانید از سایت دانلود و روی گوشی خود نصب کنید.

 

دریافت و نصب اپلیکیشن مخصوص رانندگان ماد تاکسی

 

اینترنت گوشی موبایل و GPS را فعال نمایید و وارد اپلیکیشن ماد تاکسی شوید. در حالت پیش‌فرض وضعیت شما خارج از انجام وظیفه انتخاب شده است. هرگاه وضعیت خود را خارج از انجام وظیفه انتخاب کنید سفرهای درخواستی برای شما ارسال نمی‌‎شود. بنابراین مهم است زمانی که تمایل به کار ندارید گزینه «خارج از انجام وظیفه» را در برنامه انتخاب کنید. با انتخاب گزینه «درحال انجام وظیفه» امکان قبول سفرهای درخواستی برای شما فعال می‎‌گردد و در وضعیت آماده به کار قرار می‌گیرید.

 

هنگام ورود به اپلیکیشن ماد با صفحه اصلی روبرو هستید و در ادامه منوهای لازم را با هم مرور می‌کنیم.

همانطور که می‌بینید ظاهر برنامه بسیار ساده طراحی شده است تا استفاده از آن هنگام رانندگی آسان باشد.

اولین منو که به آن می‌رسید، گزینه درخواست‌ها است. در این بخش راننده تمام درخواست‌هایی که از طرف کاربران ارسال می‌شود را می‌تواند مشاهده نماید و نسبت به اخذ ماموریت اقدام نماید. زمانی که راننده نسبت به اخذ ماموریت اقدام نماید، وضعیت درخواست به تکمیل شده تغییر خواهد کرد.

اطلاعات حساب :

در گزینه پرداخت می توانید مبلغی را که به تاکسی آنلاین مادتاکسی بدهکار هستید، پرداخت نمایید. همچنین مقدار پولی که شما بابت سرویس‌های انجام گرفته از مادتاکسی طلب دارید، شرکت ماد هر هفته یک بار این هزینه را به شماره حساب بانکی که قبلا اعلام کرده‌اید، واریز می‌کند. از طرفی مادتاکسی  نیز برای هر سرویس از شما حق کمیسیون دریافت می‌کند.

شما می‌توانید برای اینکه حساب بهتری داشته باشید از بخش «پرداخت» اعتبار کمیسیون خود را از پیش شارژ کنید تا کمیسیون مادتاکسی  از آن برداشته شود؛ در غیر اینصورت این کمیسیون از اعتبار شما کسر می‌گردد.

 

اطلاعات درخواست‌ها :

در این قسمت تعداد سفرهای انجام شده مسافت پیموده شده و امتیازی که مسافران به شما داده اند را ببینید.

 

قبول سفر در تاکسی آنلاین ماد تاکسی (رانندگان) چگونه است؟

مادتاکسی درخواست‌های مسافرین را بر اساس فاکتورهای مختلف به دست رانندگانی می‌رساند که در محدوده سفرهای درخواست شده قرار دارند؛ اما برای اینکه درخواست‌های سفر در مادتاکسی  به دست شما برسد باید:

وضعیت شما در حالت (درحال انجام وظیفه) باشد.

ارتباط با سرور فعال باشد (اینترنت روشن باشد).

مکان یاب فعال باشد (GSP روشن باشد).

 

روند قبول و اتمام سرویس

♦ در پیام قبول سرویس، که روی گوشی شما نقش می‌بندد، هزینه سفر، مبدا و مقصد فاصله شما با موقعیت مسافر نمایش داده می‌‎شود. همچنین اگر مسافر درخواست سفر دو مقصده، رفت و برگشت و یا توقف در مسیر را داشته باشد در این صفحه دیده می‌شود. اگر تمایل به قبول سفر دارید، باید پیش از تمام شدن مدت زمانش، دکمه «قبول سفر» را لمس کنید.

♦ زمانی که سفر از طرف شما قبول می‌‏شود نام مسافر، آدرس مبدا و شماره تماس آن شخص در اختیارتان قرار می‌گیرد. زمانی که به مبدا می‌رسید باید روی گزینه «رسیدم» بزنید تا مسافر متوجه رسیدن شما شود. پس از سوار شدن مسافر، دکمه «آغاز حرکت» را انتخاب کنید.

♦ با اعلام آغاز حرکت مسافر از سوی شما در حالتی که مسافر هزینه سفر را از اعتبارش بپردازد مادتاکسی  به شما اعلام می‌کند نیازی به دریافت هزینه نیست. در طول سفر هر تغییری در وضعیت اعتبار مسافر ایجاد شود، مادتاکسی شما را از آن مطلع می‌سازد ولی اگر به هر دلیلی با مشکل مواجه شدید برای حل آن می‌توانید با پشتیبانی تماس بگیرید.

در تاکسی آنلاین ماد تاکسی (رانندگان) امکانی برای مسیریابی قرار داده شده است تا راننده بتوانند بهترین مسیر را برای رسیدن به مقصد پیدا کنند. این امکان با انتخاب آیکون ویز مبدا و ویز مقصد صورت می گیرد.

وقتی مسافر را به مقصد می‌رسانید دکمه «پایان سفر» را بزنید تا هزینه سرویس به اعتبار شما افزوده شود. با انتخاب «پایان سفر» دوباره آماده قبول سرویس می‎شوید و باید منتظر اعلام سفر درخواستی بعدی بمانید.

بخش پشتیبانی مادتاکسی همیشه آماده پاسخگویی به سوالات و مشکلات رانندگان است.